,

مخازن تحت فشار

مخزن تحت فشار

شركت مبدل سازان مبنا بعنوان یكی از تامین كنندگان مخازن تحت فشار انواع سیالات مانند نفت ، آب ، هوا ، اسید و غیره در بسیاری از صنایع مانند نفت ، پتروشیمی و آب توانسته است تولیداتی متنوع از این دست را به صنایع بالا دستی كشور عرضه نماید. لازم بذكر است تمامی مراحل طراحی و ساخت مخزن تحت فشار بصورت صفر تا صد پروژه در همین شركت و در كارگاه آن توسط متخصصین طراح و زبده انجام می پذیرد.

مخزن تحت فشار هوا

طراحی مخزن تحت فشار

طراحی مخازن تحت فشار بر اساس استانداردهای بین المللی نظیر ASME انجام می گیرد و با در نظر گرفتن فشار كار ، نوع سیال و خوردگی آن برروی متریال و خواص متریال طراحی می گردد.
تمامی مراحل طراحی مخزن تحت فشار توسط نرم افزار به روز شده PVElite انجام مي شود.

پس از آن دیتل های ساخت شامل نوع متریال ،طریقه برشكاری یا كارت برش، مكان و اندازه و نوع نازلها برحسب استاندارد DIN یا ASTM ، طرز فرم دهی به ورقهای برش خورده و هدها،نوع اسمبل آنها شامل سنگ زنی و زاویه بندی بر حسب  j.e و نوع جوشكاری آن تعیین می شود.

مراحل توليد:

متریال خریداری شده برای مخزن تحت فشار دارای شناسنامه تولید كننده بوده و پس از تست آن توسط آزمایشگاههای مورد تایید شركت نفت ایران در توليد مخازن استفاده می شود.

سپس ورق كنترل كیفیت چشمی و اندازه گیری دقیق شده و از لحاظ دویدگی مورد بررسی قرار می گیرد و موارد معیوب به فروشنده آن مرجوع می گردد.
مطابق محاسبات و نقشه های موجود و برنامه زمان بندی كه به تایید خریدار رسیده است مراحل ساخت مخزن تحت فشار توسط كادر فنی و كارگران مجرب و دارای شناسنامه جوشكاری انجام می گیرد .

در بین هر مرحله بازدیدهای كنترل كیفیت توسط مهندسین شركت با حضور نماینده كارفرما انجام می گردد.

نحوه تست

پس از ساخت مخزن تحت فشار ، مراحل تمیزكاری و تست نهایی از قبیل مطابق كد استاندارد RT,VT,PT,HYDRO,MT انجام می پذیرد .

رنگ آمیزی

در صورت تایید كارفرما تمیزكاری نهایی و سندبلاست و رنگ آمیزی (آستر،میانی و رویه) با ضخامت طراحی شده و با رنگهای مخصوص ساخت شركتهای عضو وندور لیست شركت كارفرما پوشش دهی می شود.

مخزن راكتور تحت فشار

در انتها تمامی مدارك شامل نقشه های ساخت ،شناسنامه متریال، نقشه های برشكاری, dimension ، wps ,PQR ،check شناسنامه جوشكاران ، مدارك تست و در نهایت  Packing list در یك جلد دفترچه ارائه خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *