,

مخازن تحت فشار

مخزن تحت فشار چیست؟

به هر نوع مخزن حاوی سیال که فشار داخل آن بالاتر از فشار اتمسفر باشد ، مخزن تحت فشار گویند. این مخازن تقریبا در تمام کارخانجات و صنایع بالادستی و پایین دستی و حتی تاسیسات ساختمانهای مسکونی کاربرد دارند. مخازن تحت فشار هم برای ذخیره سیال بکار می روند و هم برای عملیات پروسس مانند تلفیق دو یا چند سیال. حتی می توان با نصب کویل در داخل یا خارج آنها ، عملیات گرمایش یا سرمایش را نیز روی سیالات انجام داد. در مواردی که لازم است دو یا چند سیال با هم تلفیق شوند می توان در مخازن تحت فشار پروانه ای تعبیه کرد تا سیالات داخل را هم زده و همزمان عملیات گرمایش یا سرمایش نیز برروی سیال انجام شود.

 

طراحی مخزن تحت فشار

بعلت پر فشار بودن و در مواردی خطرناک بودن سیالات در مخازن تحت فشار ، طراحی مخازن تحت فشار باید تحت استانداردهای خاصی انجام پذیرد. معمولا در ایران طراحی مخازن تحت فشار مطابق استاندارد انجمن مهندسان مکانیک آمریکا یا به اختصار  ASME صورت می پذیرد . مهندسین می توانند با استفاده از این استاندارد با توجه به عواملی چون فشار ، قطر مخزن ، خوردگی سیال برروی بدنه مخزن ، جنس مخزن و … بهترین و امن ترین محاسبه را برای مخزن تحت فشار انجام دهند.

در شرکت مبدل سازان مبنا ، مهندسین با تجربه و خبره این شرکت با استفاده از استانداردهای روز دنیا ، قادر به محاسبه و ساخت صفر تا صد مخازن تحت فشار بوده و البته این محاسبات توسط نرم افزارهای پیشرفته و به روز طراحی مخازن تحت فشار نظیر PVElite صورت می پذیرد.

پس از محاسبات نقشه کاملی از چگونگی ساخت مخازن تهییه می شود. این نقشه ها شامل مواردی چون نقشه چند نمای مخزن،لیست متریال، دیتیل اجزا نظیربرشکاری و فرم دهی، پروسه جوشکاری یا WPS،روش اسمبل، جدول نازل ها ، روشهای تست،اسپک رنگ و … خواهد بود.

 

مخزن راكتور تحت فشار

مراحل توليد:

متریال خریداری شده ابتدا كنترل كیفیت چشمی و اندازه گیری دقیق شده و از لحاظ دویدگی ورق یا ناگونیا بودن مورد بررسی قرار می گیرد و موارد معیوب به فروشنده آن مرجوع می گردد.

تمامی متریال خریداری شده برای مخزن تحت فشار دارای شناسنامه تولید كننده بوده و پس از تست آن توسط آزمایشگاههای مورد تایید شركت نفت ایران در توليد مخازن استفاده می شود.

مطابق محاسبات و نقشه های موجود و برنامه زمان بندی كه به تایید خریدار رسیده است مراحل ساخت مخزن تحت فشار توسط كادر فنی و كارگران مجرب و دارای شناسنامه جوشكاری انجام می گیرد .

در بین هر مرحله بازدیدهای كنترل كیفیت توسط مهندسین شركت با حضور نماینده كارفرما انجام می گردد.

مخزن تحت فشار راکتور میکسر

نحوه تست

پس از ساخت مخزن تحت فشار ، مراحل تمیزكاری با وایر برش و سنگ انجام می شود وسپس تست نهایی مخزن مطابق كد استاندارد ASME  مطابق لیست زیر در صورت درخواست خریدار انجام می پذیرد .

  • تست بازدید چشمی یا VT
  • تست هیدرواستاتیک یا HYDRO TEST
  • تست مایعات نافذ یا PT
  • تست رادیوگرافی یا RT
  • تست ذرات مغناطیسی یا MT
  • تست امواج صوتی آلتراسونیک یا UT

رنگ آمیزی مخزن تحت فشار

در صورت تایید كارفرما تمیزكاری نهایی و سندبلاست و رنگ آمیزی (آستر،میانی و رویه) با ضخامت طراحی شده و با رنگهای مخصوص ساخت شركتهای عضو وندور لیست شركت كارفرما پوشش دهی می شود.

سندبلاست و رنگ آمیزی مخزن تحت فشار

مراحل تحویل مخزن تحت فشار:

در انتها تمامی مدارك شامل نقشه های ساخت ،شناسنامه متریال، نقشه های برشكاری, dimension check ، wps ,PQR ، شناسنامه جوشكاران ، مدارك تست و در نهایت  Packing list در یك جلد دفترچه ارائه خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *