,

فلش وسل بخار

فلش تانک بخار flash tank

فلش وسل بخار :

فلش وسل بخار مخزنی است که برای بازیافت حرارتی بخار مخلوط با آب در مدارهای فشار بالا استفاده می شود. در حقیقت در مدار های با فشار و ظرفیت بالا ، بهتر است برای صرفه جویی در مصرف انرژی ، کندانس خروجی از تله های بخار از دستگاه فلش تانک عبور داده شود تا بخار کم فشار موجود در آن نیز از آب جدا شود. از این بخار بازیافتی می توان در دیگر تجهیزات کم فشار مانند گرمایش دی اریتور یا مبدلهای حرارتی استفاده نمود.

 

فلش تانک بخار چگونه کار می کند؟

فلش وسل یک لوله توخالی بلند است که سیال خروجی از تله بخار به آن وارد می شود.سپس در اثر تفاوت وزن مخصوص، بخار و آب از هم جدا شده، بخار به صورت طبیعی به سمت بالا و آب نیز به سمت پایین وسل حركت نموده و از هم جدا می‌شوند. بخار خروجی از دستگاه به سمت  دستگاههایی كه به بخار كم فشار احتیاج دارند لوله كشی می‌شود. گرمای باقی مانده در آب  خروجی از زیر دستگاه نیز به مخزن کندانس یا به مبدلهای حرارتی جهت افزایش بازیافت حرارت هدایت می‌شود.

 

مدار فلش تانک بخار :

همانطور که در شکل زیر مشاهده می فرمایید مخلوط آب و بخار از نازلی که در وسط دستگاه نصب شده وارد می شود . پس از جدایش از هم، بخار از فلنج بالایی و آب از نازل زیرین دستگاه خارج می شوند. برروی نازل بخار، یکعدد وکیوم بریکر نصب می شود تا در اثر کندانس داخلی ، فشار وسل منفی نشود. یکعدد شیر اطمینان نیز برروی دستگاه نصب می شود تا در صورت بالا رفتن فشار ، عمل کند. یک عدد گیج فشار نیز برای نمایش فشار داخل دستگاه برروی وسل نصب می گردد.

نحوه نصب فلش تانک بخار

لطفا براي دريافت كاتالوگ اينجا كليك كنيد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *